نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/02/18     ساعت:   08:12:00
بازدید:   190
 
 
تولیت آستان قدس رضوی: حوزه علمیه قم می‌تواند پشتوانه فعالیت‌های پژوهشی، علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی شود.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: حوزه علمیه قم، اساتید و طلاب این حوزه ظرفیت بالقوه بسیار عظیمی هستند که می‌توانند پشتوانه بسیار خوبی برای فعالیت‌های پژوهشی، علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی باشند.


حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در مراسم رونمایی از چاپ جدید تفسیر گرانسنگ «روض الجنان و روح الجنان فی تفسیر القرآن» مشهور به تفسیر شیخ ابوالفتوح رازی با تقریظ عالمانۀ مرجع عالی‌قدر حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی(دام‌ظله) توسط بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی منتشر شده است، اظهار داشت: بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی اقدامات بسیار خوبی در حوزه احیای تراث انجام داده و پرداخت به مسائل مستحدثه را در دستور کار دارد.
وی افزود: حوزه علمیه قم، اساتید و طلاب این حوزه ظرفیت بالقوه بسیار عظیمی هستند که می‌توانند پشتوانه بسیار خوبی برای فعالیت‌های پژوهشی، علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی باشند.
تولیت آستان قدس رضوی خاطر نشان کرد: بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی همکاری با حوزه علمیه قم را در دستور کار خود قرار داده است.
وی همچنین با اشاره به تقریظ آیت‌الله شبیری زنجانی، تصریح کرد: جنابعالی نکات بسیار خوب و دقیقی را در رابطه با تفسیر شیخ ابوالفتوح مرقوم فرمودید که بسیار مهم و کلیدی هستند، نکات جنابعالی قطعا در ایجاد ترقیب فضلا، پژوهشگران، دانشجویان و طلاب در بررسی و استفاده از این تفسیر ارزشمند مؤثر خواهد بود.
حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی در پایان گفت: نکات جنابعالی نه‌تنها برای کسانی که به صورت خاص در علوم قرآنی پژوهش می‌کنند، بلکه برای مخاطبان عام که می‌خواهند در آیات قرآن تدبر داشته باشند بسیار مفید است و می‌تواند این تفسیر گرانسنگ را از مظلومیت خارج کند.

 

گزارش تصویری

 

اخبار مرتبط: