نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/03/01     ساعت:   07:19:04
بازدید:   177
 
 
مدیر گروه فقه و اصول بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی: رمضان ماه تقویت دین در جامعه است.

مدیر گروه فقه و اصول بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی گفت: ماه مبارک رمضان ماهی است که باید دین در جامعه تقویت شود.


حجت‌الاسلام مهدی شریعتی‌تبار در چهارمین جلسه ضمن خدمت با موضوع اخلاق که با حضور محققان و پژوهشگران بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، به تبیین شرح خطبه ۲۲۳ نهج البلاغه پرداخت و گفت: رمضان ماه قیام، تهجد و شب زنده‌داری و ماه توجه به محرومان و مستضعفان است و انسان‌ها باید قلب خود را از رذایل و پلیدی‌ها پاک کنند.
وی تأکید کرد: با دقت در آیات و روایاتی که در ماه رمضان وارد شده است، مشاهده می‌شود که خداوند اهتمام ویژه‌ای در ارائه برنامه فرهنگی و انسان‌سازی در تمام شئون برای زندگی بندگانش داشته است.
وی بیان کرد: امیرالمومنین علی(علیه السلام) می‌فرمایند: «از وظایف روزه‌دار است که با همسایگان و دوستان خود با نیکی رفتار کند، صله رحم و دید و بازدید با اقوام و آشنایان را به جا آورد و دعا برای مومنان در این ماه را فراموش نکند».
شریعتی‌تبار اضافه کرد: اندیشه و تفكر صحیح نقش به سزایی در آینده افراد دارد و از عوامل مهمی است كه سعادت و شقاوت افراد در دنیا و آخرت را رقم می‌زند. از این رو در ماه مبارک رمضان، علاوه بر روزه زبان، روزه فکر نیز بسیار با اهمیت است.