نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/03/28     ساعت:   18:25:38
بازدید:   223
 
 
به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی؛ کتاب «فضیلت زیارت رضوی» به زبان انگلیسی منتشر شد.

«فضیلت زیارت رضوی» عنوان اثری است که به تازگی از سوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی به زبان انگلیسی منتشر و به بازار نشر عرضه شده است.


کتاب «فضیلت زیارت رضوی» درباره رجال احادیثی به تحقیق می‌پردازد که فضیلت زیارت امام رضا‌(علیه السلام) را روایت کرده‌اند، 10 حدیث صحیح از این احادیث، انتخاب و در این اثر به آن‌ها اشاره شده است.
مؤلف در این کتاب نخست روایات صحیحه را ارائه می‌کند، پس از آن حال راویان آن‌ها را شرح می‌کند و سرانجام منابع نخستین‌شان را مورد بررسی و کنکاش قرار می‌دهد.
احادیثی که در کتاب «فضیلت زیارت رضوی» به آن اشاره شده از منابعی اتخاذ شده‌ است که پیشینیانِ هم‌مذهب ما بر آن‌ها اعتماد داشته‌اند.
مهدی خدامیان آرایی این اثر را با موضوع تاریخ و سیره معصومین (علیهم السلام) و سرگذشتنامه‌ها به زبان انگلیسی تالیف کرده است و کار ترجمه آن را احمد رضوانی بر عهده داشته است.
کتاب «فضیلت زیارت رضوی» در شمارگان یک هزار نسخه در قطع پالتویی در 94 صفحه به چاپ رسیده و در اختیار علاقمندان به کتاب و کتاب خوانی قرار گرفته است.
گفتنی است؛ بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی علاوه بر انتشار آثاری به زبان فارسی، مشتمل بر موضوعات قرآن و علوم قرآنی، حدیث، سیره معصومین (علیهم‌السلام) و سرگذشت نامه‌ها، فقه و اصول، فرق و مذاهب و.... کتاب‌هایی را نیز به زبان‌های مختلف از جمله، عربی، اردو، انگلیسی و... تولید و به مخاطبان عرضه می‌کند.