نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/04/16     ساعت:   12:23:42
بازدید:   122
 
 
راه‌های مقابله با بحران کمبود برق در بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی بررسی شد.

مدیران گروه‌های پژوهشی و بخش‌های اداری بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، راه‌های مقابله با بحران کمبود برق را در نشستی تبیین و بررسی کردند.


با توجه به گرم شدن دمای هوا در بیشتر استان‌های کشور و افزایش مصرف انرژی و کمبود برق، مدیران گروه‌های پژوهشی و بخش‌های اداری بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، راه‌های مقابله با این بحران را بررسی و راهکارهایی ارائه کردند.

درزگیری پنجره‌های ساختمان، خاموش کردن تمامی لوازم و دستگاه‌ها پس از وقت اداری، تغییر ساعات اداری، استفاده از یک فضا در مجموعه‌ای که کارهای مشابه و مرتبط به هم انجام می‌دهند و خاموش کردن دستگاه‌های پر مصرف برخی از راهکارها و پیشنهادات ارائه شده در این نشست بود.

همچنین تنظیم برق اضطراری، صرفه‌جویی در مصرف برق حتی با کم کردن یک درجه سانتیگراد تنظیم دستگاه‌های برودتی، مدیرت بحران در صورت قطع برق، استفاده از چراغ مطالعه و نیز ارائه راهکارهای کوتاه مدت و بلند مدت، از دیگر موارد پیشنهادی بیان شده توسط پژوهشگران این مرکز در کاهش مصرف برق بود.

گفتنی است: در پایان این جلسه از پژوهشگران خواسته شد تا پیشنهادات خود دربارۀ چگونگی کاهش مصرف برق را به صورت مکتوب ارائه دهند تا در صورت تأیید با اولویت‌بندی اجرایی شود.