نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/04/23     ساعت:   19:02:02
بازدید:   477
 
 
به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی صورت می‌گیرد: برگزاری هشت ویژه‌برنامه پژوهشی با محوریت فرهنگ رضوی

بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی همزمان با ایام دهه کرامت برنامه‌های پژوهشی ویژه‌ای را با محوریت فرهنگ رضوی برگزار می‌کند.


این ویژه برنامه‌ها به همت و همکاری گروه‌های پژوهشی این بنیاد برگزار می‌شود و نشست «پدیدآورندگان آثار رضوی»، سومین همایش علمی پژوهشی «امام رضا(علیه السلام) محور وحدت»، نخستین همایش با عنوان «نقش تراث رضوی در تمدن نوین اسلامی»، رونمایی از آثار پژوهشی و برگزاری «کارگاه گرافیست‌های رضوی» از جمله این برنامه‌هاست.
نشست «پدیدآورندگان آثار رضوی» یکی از برنامه‌هایی است که امسال برای سومین سال متوالی برگزار می‌شود. این ویژه برنامه به همت گروه فرهنگ و سیره رضوی تدارک دیده شده و تمایز این نشست با سایر نشست‌ها در این است که یک عنوان علمی با موضوع «امام رضا(علیه السلام) مبارز دائمی و خستگی ناپذیر» برای این همایش در نظر گرفته شده است.
همایش علمی پژوهشی «امام رضا(علیه السلام) محور وحدت» که با حضور اندیشمندان شیعه و سنی برگزار می‌شود، از دیگر برنامه‌های اجرایی این مرکز در ایام دهه کرامت امسال است. این اجلاسیه با عنوان تخصصی «امام رضا(علیه السلام) در منابع اهل سنت» تدارک دیده شده است.
برگزاری نخستین همایش با عنوان «نقش تراث رضوی در تمدن نوین اسلامی» که به همت گروه انقلاب و تمدن نوین اسلامی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار می‌شود و رونمایی از 8 اثر با موضوع فرهنگ و سیره امام رضا(علیه السلام) که به همت پژوهشگران بنیاد نگاشته شده است، از دیگر برنامه‌هاست.
برپایی نمایشگاه محصولات پژوهشی در عرصه فرهنگ رضوی که با حضور مؤسسات پژوهشی برگزار می‌شود و برگزاری نشست‌های نخبگانی از سوی نمایندگی بنیاد پژوهش‌های اسلامی در قم از دیگر برنامه‌های این مرکز در ایام دهه کرامت است.
در این ایام مبارک نمایشگاهی از آثار رضوی که در بنیاد پژوهش‌های اسلامی با موضوع امام رضا(علیه السلام) تهیه و تولید شده است و حائز رتبه شده‌اند، نیز برپا می‌شود.

اخبار مرتبط

- به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی؛ جلسه شورای علمی همایش الگوی مفهومی عفاف جنسی در قم برگزار شد
- مراسم تقدیر از فعالان بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در دهۀ کرامت رضوی برگزار شد.
- جشن میلاد امام رضا (علیه السلام) در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد.
- از نیروهای خدمات بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، همزمان با روز ولادت امام رضا (علیه السلام) تقدیر شد.
- طی سال 139۶ صورت گرفت؛ انتشار ۱۷۶ اثر علمی-پژوهشی نیازسنجی شده در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی
- مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی خبر داد؛ رونمایی از هشت کتاب اثر فاخر با محوریت سیره امام رضا(علیه السلام) در دهۀ کرامت رضوی
- مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی عنوان کرد: ذائقه شناسی و تأمین نیازهای فکری زائران خارجی در بنیاد پژوهش‌های اسلامی
- ویژه برنامه‎های بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در ایام دهه کرامت اعلام شد.
- معاون پژوهشی و برنامه‌ریزی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی خبر داد؛ برنامه‌ریزی برای عرضۀ آثار بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در‌ فضای مجازی
- به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی صورت می‌گیرد؛ برگزاری نشست‌های تخصصی گروه انقلاب و تمدن نوین اسلامی بنیاد پژوهش‌ها در دهه کرامت
- تشریح ویژه برنامه‌های بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در ایام دهه کرامت


چند رسانه‌ای

- نشست خبری دهۀ کرامت 1397     (ویدئو)