نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/04/23     ساعت:   19:02:20
بازدید:   587
 
 
معاون پژوهشی و برنامه‌ریزی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی خبر داد؛ برنامه‌ریزی برای عرضۀ آثار بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در‌ فضای مجازی

معاون پژوهشی و برنامه‌ریزی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی از برنامه‌ریزی برای عرضۀ آثار بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی به‌ فضای مجازی خبر داد.


حجت الاسلام علی جلائیان اکبرنیا، در نشست خبری معرفی ویژه برنامه‌های ایام دهه کرامت که با حضور مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی و جمعی از اصحاب رسانه در تالار شیخ طوسی (ره) بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، عنوان کرد: با توجه به روی آوردن جوانان به‌ فضای مجازی برای دستیابی به‌ دانش و علم و استفاده از امکانات، این مرکز نیز وارد فضاهای جدیدی شده و ارائه آثار در سایت بنیاد و دسترسی به‌ متن کتاب‌های تولیدی آن انجام شده است.

وی با بیان اینکه، بحث کتاب دیجیتالی و ارائه آثار در فضای مجازی، مورد توجه این مرکز بوده است، ابراز کرد: در سایت بنیاد پژوهش‌های اسلامی، بخشی طراحی شده که افزون بر آشنایی با عناوین محصولات، علاقه‌مندان بتوانند به متن آثار نیز دسترسی باشند.

جلائیان ادامه داد: علاوه بر این فعالیت‌ها، این مرکز،  با مؤسسات مختلفی که کتاب‌ها را به صورت دیجیتال ارائه می‌کنند، وارد مذاکره شده است تا برخی از آثار در قالب نرم افزار، قابلیت دسترسی داشته باشد.

وی با اشاره به‌ مذاکره انجام شده برای تولید کتاب اینترنتی، بیان کرد: نیازسنجی چند نوع است، یک نوع اینکه خود بنیاد نیازسنجی کند و دیگر آنکه استادان دانشگاه و حوزویان نیازهای روز را بسنجند و مبتنی بر آن طرح پیشنهادی خود را به ‌بنیاد ارائه کنند.

معاون پژوهشی و برنامه‌ریزی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، ادامه داد: ما نیز با توجه به ‌اولویت‌های بنیاد پژوهشهای اسلامی، این طرح‌ها را تبدیل به‌کتاب چاپی و اینترنتی یا مقاله در مجله مشکوه میکنیم.

 

اخبار مرتبط

- به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی؛ جلسه شورای علمی همایش الگوی مفهومی عفاف جنسی در قم برگزار شد
- مراسم تقدیر از فعالان بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در دهۀ کرامت رضوی برگزار شد.
- جشن میلاد امام رضا (علیه السلام) در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد.
- از نیروهای خدمات بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، همزمان با روز ولادت امام رضا (علیه السلام) تقدیر شد.
- طی سال 139۶ صورت گرفت؛ انتشار ۱۷۶ اثر علمی-پژوهشی نیازسنجی شده در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی
- مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی خبر داد؛ رونمایی از هشت کتاب اثر فاخر با محوریت سیره امام رضا(علیه السلام) در دهۀ کرامت رضوی
- مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی عنوان کرد: ذائقه شناسی و تأمین نیازهای فکری زائران خارجی در بنیاد پژوهش‌های اسلامی
- ویژه برنامه‎های بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در ایام دهه کرامت اعلام شد.
- به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی صورت می‌گیرد: برگزاری هشت ویژه‌برنامه پژوهشی با محوریت فرهنگ رضوی
- به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی صورت می‌گیرد؛ برگزاری نشست‌های تخصصی گروه انقلاب و تمدن نوین اسلامی بنیاد پژوهش‌ها در دهه کرامت
- تشریح ویژه برنامه‌های بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در ایام دهه کرامت


چند رسانه‌ای

- نشست خبری دهۀ کرامت 1397     (ویدئو)