نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/04/23     ساعت:   16:56:37
بازدید:   585
 
 
مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی عنوان کرد: ذائقه شناسی و تأمین نیازهای فکری زائران خارجی در بنیاد پژوهش‌های اسلامی

مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، ذائقه شناسی و تأمین نیازهای فکری زائران خارجی را از جمله طرح‌های بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برشمرد.


حجت الاسلام دکتر سید محمود مرویان حسینی در نشست خبری معرفی برنامه‌های بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در ایام دهۀ کرامت که با حضور اصحاب رسانه در تالار شیخ طوسی(ره) این بنیاد برگزار شد، فعالیت‌های انجام شده و در دست اقدام بنیاد پژوهش‌های اسلامی را در عرصه بین الملل تشریح کرد.

وی با اشاره به حضور گستردۀ زائران خارجی به ویژه عرب و اردو زبان، گفت: با توجه به شمار زیاد این زائران در حرم مطهر رضوی، لازم است که در خصوص ذائقه شناسی و تأمین نیازهای فکری آنان طرح‌های متقن و مفید ارائه و پژوهش شود تا در ایام زیارت، بتوان محصولات فکری و معرفتی نیز به زائران ارائه کرد.

مرویان حسینی همچنین با تأکید بر آثار ترجمه شده توسط بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی به زبان‌های عربی و دیگر زبان‌های خارجی، افزود: در این عرصه دو اثر «دانای خاندان پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم)» و «اخلاق جهانی از زبان امام رضا(علیه السلام)» به زبان انگلیسی ترجمه شده است که در ایام دهۀ کرامت از آن رونمایی خواهد شد.

وی ضمن اشاره به همکاری‌های بنیاد با دیگر مراکز فرهنگی داخلی و خارجی اظهار کرد:  موزۀ جهانی سن پطرزبورگ روسیه خواهان تأسیس غرفه‌ای در این موزه با عنوان شیعه شناسی بوده است که مطالعات این درخواست به عهدۀ بنیاد پژوهش‌های اسلامی گذاشته شده است.

مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، تصریح کرد: با توجه به این که حریم قدسی رضوی محل ارادت و ابراز محبت شیعیان و دوستداران خاندان اهل بیت (علیهم السلام) است، بنیاد پژوهش‌های اسلامی به عنوان یکی از ارکان این سازمان، موظف است نیازهای فرهنگی و فکری جامعۀ زائران را پیش بینی و در راستای آن برنامه‌ریزی کند.

حجت الاسلام دکتر سید محمود مرویان حسینی، برگزاری نشست‌ها و همایش‌های علمی تخصصی را بخش دیگری از فعالیت‌های بنیاد پژوهش‌ها دانست و تصریح کرد: در این نشست‌ها مسائل مربوط به حوزۀ علوم اسلامی تحلیل و بررسی می‌شود و بخشی از شرکت کنندگان از کشورهای دیگر در این نشست‌ها حضور می‌یابند.

وی در ادامه اظهار داشت: از جمله کلان طرح‌های بنیاد که در شورای پژوهش با حضور استادان و اندیشمندان و صاحبان اثر، مورد بحث و گفت و گو قرار می‌گیرد، نیازسنجی و تولید آثار معرفتی برای زائران خارجی است که امیدواریم این فعالیت‌ها بتواند در مسیر گسترش فرهنگ رضوی در عرصۀ بین الملل مؤثر واقع شود.

 

اخبار مرتبط

- به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی؛ جلسه شورای علمی همایش الگوی مفهومی عفاف جنسی در قم برگزار شد
- مراسم تقدیر از فعالان بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در دهۀ کرامت رضوی برگزار شد.
- جشن میلاد امام رضا (علیه السلام) در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد.
- از نیروهای خدمات بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، همزمان با روز ولادت امام رضا (علیه السلام) تقدیر شد.
- طی سال 139۶ صورت گرفت؛ انتشار ۱۷۶ اثر علمی-پژوهشی نیازسنجی شده در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی
- مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی خبر داد؛ رونمایی از هشت کتاب اثر فاخر با محوریت سیره امام رضا(علیه السلام) در دهۀ کرامت رضوی
- ویژه برنامه‎های بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در ایام دهه کرامت اعلام شد.
- به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی صورت می‌گیرد: برگزاری هشت ویژه‌برنامه پژوهشی با محوریت فرهنگ رضوی
- معاون پژوهشی و برنامه‌ریزی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی خبر داد؛ برنامه‌ریزی برای عرضۀ آثار بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در‌ فضای مجازی
- به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی صورت می‌گیرد؛ برگزاری نشست‌های تخصصی گروه انقلاب و تمدن نوین اسلامی بنیاد پژوهش‌ها در دهه کرامت
- تشریح ویژه برنامه‌های بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در ایام دهه کرامت


چند رسانه‌ای

- نشست خبری دهۀ کرامت 1397     (ویدئو)