نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/04/24     ساعت:   16:57:36
بازدید:   485
 
 
طی سال 139۶ صورت گرفت؛ انتشار ۱۷۶ اثر علمی-پژوهشی نیازسنجی شده در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی

مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی از انتشار ۱۷۶ اثر علمی پژوهشی نیازسنجی شده، در سال 1396 توسط این مرکز علمی خبر داد.


مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی از انتشار ۱۷۶ اثر علمی پژوهشی نیازسنجی شده، در سال 1396 توسط این مرکز علمی خبر داد.

حجت‌الاسلام دکتر سید محمود مرویان حسینی در نشست خبری تشریح برنامه‌های بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در آستانۀ دهۀ کرامت رضوی، عنوان کرد: این آثار علمی که حدود نیمی از آنها برای نخستین بار چاپ و منتشر شد، حوزه‌های اندیشۀ اسلامی، قرآن‌پژوهی، کلام، انقلاب و تمدن نوین اسلامی، فرهنگ و سیرۀ رضوی و ... را دربردارند.

وی افزود: بخشی از آثار منتشر شده در سال گذشته نیز به دلیل استقبال فراوان منعکس‌ شده در نظرسنجی‌ها و نیازسنجی‌ها، چاپ مجدد بوده‌اند.

حجت‌الاسلام مرویان حسینی اظهار کرد: تولیدات علمی و پژوهشی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در سال 1396 نسبت به سال پیش از آن، ۵۰ درصد افزایش داشته که نشانگر تلاش و پشتکار گروه‌های فعال در این مرکز علمی است.

وی با اشاره به برگزاری نشست‌های تخصصی علمی با حضور متخصصان، اندیشمندان، پژوهشگران و ایده‌پردازان در حوزه علوم گوناگون در این مرکز علمی پژوهشی، بیان کرد: در سال گذشته، کوشش بر این بود تا با مراکز فعال در حوزه‌های تولید و جهت‌دهی به علوم مانند دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و پژوهشی و پژوهشکده‌های مختلف ارتباط برقرار شود و از رهگذر این ارتباط، آثار مشترکی تولید شود.

دکتر مرویان حسینی اضافه کرد: در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی تلاش‌ها بر این نکته معطوف است که در مسیر نیازهای علمی و فرهنگی کشور حرکت کنیم و با نیازسنجی‌های تخصصی که صورت می‌گیرد، موضوعات مورد نیاز قشر‌های مختلف از طریق گروه‌‌های تخصصی فعال در این مرکز، تدوین و آثار بر اساس آن تولید شود.

 

اخبار مرتبط

- به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی؛ جلسه شورای علمی همایش الگوی مفهومی عفاف جنسی در قم برگزار شد
- مراسم تقدیر از فعالان بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در دهۀ کرامت رضوی برگزار شد.
- جشن میلاد امام رضا (علیه السلام) در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد.
- از نیروهای خدمات بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، همزمان با روز ولادت امام رضا (علیه السلام) تقدیر شد.
- مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی خبر داد؛ رونمایی از هشت کتاب اثر فاخر با محوریت سیره امام رضا(علیه السلام) در دهۀ کرامت رضوی
- مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی عنوان کرد: ذائقه شناسی و تأمین نیازهای فکری زائران خارجی در بنیاد پژوهش‌های اسلامی
- ویژه برنامه‎های بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در ایام دهه کرامت اعلام شد.
- به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی صورت می‌گیرد: برگزاری هشت ویژه‌برنامه پژوهشی با محوریت فرهنگ رضوی
- معاون پژوهشی و برنامه‌ریزی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی خبر داد؛ برنامه‌ریزی برای عرضۀ آثار بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در‌ فضای مجازی
- به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی صورت می‌گیرد؛ برگزاری نشست‌های تخصصی گروه انقلاب و تمدن نوین اسلامی بنیاد پژوهش‌ها در دهه کرامت
- تشریح ویژه برنامه‌های بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در ایام دهه کرامت


چند رسانه‌ای

- نشست خبری دهۀ کرامت 1397     (ویدئو)