نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/04/24     ساعت:   16:58:02
بازدید:   571
 
 
مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی خبر داد؛ رونمایی از هشت کتاب اثر فاخر با محوریت سیره امام رضا(علیه السلام) در دهۀ کرامت رضوی

مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی از رونمایی هشت اثر فاخر با محوریت سیره امام رضا(علیه السلام) در دهۀ کرامت رضوی، خبر داد.


حجت‌الاسلام دکتر سید محمود مرویان حسینی، فرصت دهۀ کرامت را زمینه‌ای برای فعالیت‌ها و خدمات گوناگون پژوهشی دانست و عنوان کرد: خوشبختانه امروز در حوزه‌های مختلف پژوهشی شاهد پیشرفت‌‌ هستیم و کارهای تحقیقاتی در نظام اسلامی آهنگ جدی به خود گرفته است؛ در این بین بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی نیز با تلاش پژوهشگران خود که از استادان و فارغ التحصیلان سطوح عالی حوزه و دانشگاه هستند، آثار فاخری تولید کرده است.

دکتر مرویان حسینی ادامه داد: امسال همزمان با ایام دهه کرامت رضوی، رونمایی و معرفی آثار برتر رضوی منتشر شده با موضوع امام رضا(علیه السلام) را در دستور کار داریم.

وی تصریح کرد: کتاب‌های «تزئینات معماری بارگاه حضرت رضا(علیه السلام)»، «گزیده‌نامۀ حکمت رضوی» به زبان انگلیسی، «اطلس تاریخی سادات»، «زیارت و زندگی» و ... از جمله این آثار است.

مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی گفت: کتاب «تزئینات معماری بارگاه حضرت رضا(علیه السلام)» مجموعه‌ ارزشمندی است که هدف از آماده‌سازی آن، پر کردن بخشی از خلاءهای موجود در حوزۀ مطالعات هنر و معماری حرم مطهر رضوی و بر طرف کردن نیازهای پژوهشی محققان در این زمینه است.

وی تصریح کرد: کتاب «امام رضا(علیه السلام) دانای خاندان محمد(صلی الله علیه و آله و سلم)» نیز که به همت گروه فرهنگ و سیرۀ رضوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی نگاشته شده، به بیان شخصیت علمی آن امام همام همراه با جستاری دربارۀ زیارت پرداخته است.

دکتر سید محمود مرویان حسینی همچنین، کتاب «اطلس تاریخی سادات» را از دیگر آثار تازه منتشر شده این مرکز برشمرد و تصریح کرد: این اثر مجموعه هفت جلدی است که نخستین جلد آن در مورد سادات منطقه زنجان و ابهر است.

وی با بیان اینکه این کتاب‌ها به‌‌همت استادان دانشگاهی و  فرهیختگان حوزوی، از سراسر کشور تهیه می‌شود، افزود: تاکنون افزون بر 210 اثر با عنوان فرهنگ رضوی با موضوعات زیست‌نامه حضرت رضا(علیه السلام)، خصائل امام، آستان قدس رضوی، اماکن متبرکه و زیارت‌ در بنیاد پژوهش‌های اسلامی به زیور طبع آراسته شده است.

اخبار مرتبط

- به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی؛ جلسه شورای علمی همایش الگوی مفهومی عفاف جنسی در قم برگزار شد
- مراسم تقدیر از فعالان بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در دهۀ کرامت رضوی برگزار شد.
- جشن میلاد امام رضا (علیه السلام) در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد.
- از نیروهای خدمات بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، همزمان با روز ولادت امام رضا (علیه السلام) تقدیر شد.
- طی سال 139۶ صورت گرفت؛ انتشار ۱۷۶ اثر علمی-پژوهشی نیازسنجی شده در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی
- مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی عنوان کرد: ذائقه شناسی و تأمین نیازهای فکری زائران خارجی در بنیاد پژوهش‌های اسلامی
- ویژه برنامه‎های بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در ایام دهه کرامت اعلام شد.
- به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی صورت می‌گیرد: برگزاری هشت ویژه‌برنامه پژوهشی با محوریت فرهنگ رضوی
- معاون پژوهشی و برنامه‌ریزی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی خبر داد؛ برنامه‌ریزی برای عرضۀ آثار بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در‌ فضای مجازی
- به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی صورت می‌گیرد؛ برگزاری نشست‌های تخصصی گروه انقلاب و تمدن نوین اسلامی بنیاد پژوهش‌ها در دهه کرامت
- تشریح ویژه برنامه‌های بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در ایام دهه کرامت


چند رسانه‌ای

- نشست خبری دهۀ کرامت 1397     (ویدئو)