نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/04/28     ساعت:   20:33:27
بازدید:   109
 
 
آیت‌الله سید محمدتقی مدرسی: بنیاد پژوهش‌های اسلامی باید قلب تپنده پژوهش باشد.

آیت‌الله سید محمدتقی مدرسی گفت: بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی باید قلب تپنده جهان در حوزه پژوهش باشد.


آیت‌الله سید محمدتقی مدرسی در حاشیه مراسم بازدید از بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی اظهار کرد: این مرکز در طول فعالیت‌اش خدمات ارزنده‌ای در عرصه پژوهش و تحقیق در زمینه ترویج فرهنگ شیعه کرده است.
وی با اشاره به اینکه کارهای پژوهشی همانند چاه کندن است که باید اول به آب رسید بعد به مزرعه رسانده شود و گیاهانی به وسیله آن پرورش یابد و در مرحله آخر محصول برداشت شود، تصریح کرد: آثار فعالیت‌های بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در نسل آینده جهان اسلام خصوصاً مذهب شیعه مشاهده خواهد شد.
آیت‌الله سید محمدتقی مدرسی با بیان اینکه ارائه آثار این مجموعه به مراکز علمی همچون حوزه‌های علمیه مشهد، قم و مراکز علمی کشورهای خارج یک امر ضروری است، گفت: همه جنبش‌های اسلامی از حوزه‌های علمی سرچشمه می گیرد، لذا باید با توجه به نیاز روز آثار نابی را به این مرکز علمی عرضه کنیم.
وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های این بنیاد خلاء پژوهشی را در جامعه اسلامی پر کرده است، افزود: در شرایط کنونی باید تلاش مراکزی همانند بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی دوچندان شود.
این مرجع تقلید گفت: هر یک از هشت گروه فعال بنیاد پژوهش‌های اسلامی می‌توانند در مسیر حرکت در راستای ترویج فرهنگ شیعه نقش مؤثری را ایفا کنند.