نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/04/31     ساعت:   21:14:20
بازدید:   302
 
 
انتخاب 4 اثر بنیاد پژوهش‌های اسلامی در یازدهمین جشنواره بین‌المللی کتاب سال رضوی

4 اثر بنیاد پژوهش‌های اسلامی آسان قدس رضوی، در یازدهمین جشنواره بین‌المللی کتاب سال رضوی برگزیده شد.


هم‌زمان با هشتمین روز از ایام دهه کرامت رضوی، یازدهمین جشنواره بین‌المللی کتاب سال رضوی، به همت سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد، با حضور تولیت آستان قدس رضوی در تالار شیخ طوسی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آسان قدس رضوی برگزار شد.
در این جشنواره 4 اثر بنیاد پژوهش‌های اسلامی آسان قدس رضوی با نام‌های «امام رضا(علیه السلام) پیشوای هشتم»، «زندگی و فضیلت آل عبا (علیهم السلام) در کلام امام رضا(علیه السلام)»، «زیارت مجازی مفهوم و الگوها» و «تزیینات معماری بارگاه حضرت رضا(علیه السلام)» برگزیده شدند.
کتاب «امام رضا(علیه السلام)پیشوای هشتم»، اثر حجت الاسلام و المسلمین قنبر علی تیموری در محور تاریخ و سیره رضوی، کتاب «زندگی و فضیلت آل عبا (علیهم السلام) در کلام امام رضا(علیه السلام)»، اثر سید حسن حسینی با محور علوم و معارف رضوی، در این جشنواره حائز رتبه برتر شده است.
همچنین کتاب «زیارت مجازی مفهوم و الگوها» که توسط دکتر مسلم علی مهدی به رشته تحریر در آمده است در بخش کتاب برتر، با محور زیارت و کتاب تازه منتشر شده بنیاد پژوهش‌های اسلامی آسان قدس رضوی با عنوان «تزیینات معماری بارگاه حضرت رضا(علیه السلام)» از میثم جلالی در محور حرم و اماکن متبرکه از دیگر آثار این مرکز است که رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.
کتاب «آستان قدس رضوی و موقوفه محراب خان با تکیه بر اسناد جذامیان»، نیز از جمله آثار بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی است که به عنوان اثر منتخب در محور حرم و اماکن متبرکه سال گذشته در دهمین جشنواره بین‌المللی کتاب سال رضوی، برگزیده شد.
گفتنی است؛ یازدهمین جشنواره بین‌المللی کتاب سال رضوی در 5 بخش کتاب برتر،کتاب دیجیتال، پایان‌نامه، حمایت از آثار رضوی و ناشر برتر و در محورهای تاریخ و سیره رضوی، علوم و معارف رضوی، زیارت، خاندان و یاران امام رضا(علیه السلام)، حرم و اماکن متبرکه، زبان‌های خارجی، ترجمه، داستان، شعر و کودک و نوجوان برگزار شد.