نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/04/29     ساعت:   14:09:22
بازدید:   175
 
 
به همت بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی 84 اثر در حوزه ادبیات و هنر اسلامی منتشر شد.

به همت بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی 84 اثر در حوزه ادبیات و هنر اسلامی منتشر شد.


بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی مؤسسه‌ای علمی و پژوهشی وابسته به آستان مقدس امام رضا(علیه السلام) است که فعالیت‌های ارزشمندی در ترویج علوم و معارف اسلامی و پاسخ به نیازهای پژوهشی آستان قدس رضوی برداشته است.
این مرکز علمی آثار فراوانی با موضوعات مختلف از جمله ادبیات و هنر اسلامی منتشر کرده است که می‌توان به «آثار ایران»، «آثار سنگی موزه آستان قدس رضوی»، «از شمار دوچشم»، «ایلام و هنر»، «اشعار اخلاقی در ادبیات قارسی»، «تجلی عاشورا در هنر ایران»، « جلوه های ولایت در شعر فارسی» و ... اشاره کرد.
«چشمه جود»، «حمام مهدی قلی بیگ مشهد»، «خداپرستی در شعر فارسی»، «در ساحل غدیر»، «دیوان نجومی خراسانی»، «راه سعادت»، «شعر غم»، «علی آیینه جمال و جلال»، «فانوس؛ مجموعه نثر ادبی»، «قطعه‌ها»، «گل بوته در هنر اسلامی»، «مساجد تاریخی خراسان» و ... برخی دیگر از کتاب های منتشر شده این مرکز است.
در این حوزه علاوه بر کتاب‌های فارسی، کتاب‌های مختلفی نیز به زبان عربی به نگارش در آمده که می‌توان به کتاب‌های «المقصوره العلیه فی السیره العلویه»، «موسوعه قواعد الاعداد»، «الولاده (مجموعه قصصیه)»، «الاسلام والفن»، «الامام الحسین(ع) فی الشعر العربی المعاصر»، «بهجه الخاطر و نزهه الناظر»، «تاریخ الادب العربی فی ضوء المنهج الاسلامی»، «ترتیب جمهره للغه»، «الدرر فی شرح الایجاز» و .... اشاره کرد.