نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/04/31     ساعت:   17:17:17
بازدید:   170
 
 
بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، همواره مورد توجه دانشمندان و عالمان دین به ویژه مراجع عظام تقلید بوده است.

آیت الله العظمی سبحانی از بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی بازدید کرد و از نزدیک با فعالیت‌های این مرکز پژوهشی آشنا شد.


آیت الله العظمی سبحانی از بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی بازدید کرد و از نزدیک با فعالیت‌های این مرکز پژوهشی آشنا شد.

حجت الاسلام دکتر سید محمود مرویان حسینی، مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی در ابتدای این بازدید، ضمن خوش آمد گویی و تبریک ایام دهه کرامت گفت: بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، همواره مورد توجه دانشمندان و عالمان دین به ویژه مراجع عظام تقلید بوده است و حضور ایشان در بنیاد مایه افتخار و مباهات است.

دکتر مرویان حسینی همچنین گزارشی از فعالیت‌های گروه‌های علمی پژوهشی بنیاد ارائه کرد و تنی چند از پژوهشگران و فضلای مشهور این مرکز را که از بدو تأسیس تاکنون با آن همکاری داشته‌اند، برشمرد.

در بخش دیگری از این بازدید، حجت الاسلام مؤمن‌زاده، مدیر گروه مطالعات قرآنی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، توضیحاتی دربارۀ طرح پژوهشی «المعجم فی فقه لغه القرآن و سر بلاغته» ارائه کرد.

گفتنی است معظم له در ادامۀ مشی بزرگوارانۀ گذشته مبنی بر ملاحظه، راهنمایی و تذکر نکات اصلاحی در خصوص طرح پژوهشی یادشده، اخیراً طی نامه ای برخی تأملات علمی را در جلد 35 این اثر متذکر شده بود که در این جلسه نکات یادشده مورد  بررسی قرار گرفت و توضیحات بنیاد پژوهش‌های اسلامی به استحضار ایشان رسید.

در ادامه حضرت آیت الله العظمی سبحانی و هیئت همراه از نمایشگاه دائمی آثار بنیاد پژوهش‌های اسلامی بازدید کردند.