نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/05/08     ساعت:   15:46:59
بازدید:   179
 
 
امضای تفاهم نامۀ همکاری بین بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی و پژوهشکدۀ الذریۀ النبویه

بین دو مرکز علمی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی و پژوهشکدۀ الذریۀ النبویه تفاهم نامۀ همکاری منعقد شد.


به منظور ایجاد و گسترش هم‌فکری و همکاری‌های آموزشی پژوهشی بین بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی و پژوهشکدۀ الذریۀ النبویه تفاهم نامۀ همکاری منعقد شد.

از مهمترین اهداف این تفاهم، گسترش همکاری‌های علمی پژوهشی در راستای نسب شناسی سادات به ویژه سادات رضوی و نیز توسعۀ ارتباطات و بهره‌مندی از توانایی و ظرفیت‌های طرفین در موضوع تراجم و انساب سادات است.

در این تفاهم نامه همچنین تألیف و تدوین و انتشار کتاب‌ها و مقالات علمی پژوهشی، ترویجی و تبلیغی مشترک با موضوع هدف تفاهم، برگزاری همایش‌ها و نشست‌های علمی تخصی مشترک، انجام داوری، ارزیابی، نظارت بر طرح‌های پژوهشی و بررسی نتایج و عناوین و محتوای آن‌ها گنجانده شده است.

از دیگر موضوعات مورد تفاهم، برگزاری دروه‌‌ها و کارگاه‌های آموزشی، هدایت و حمایت از پایان‌نامه‌های تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در راستای نیازهای مشترک، استفادۀ متقابل از کتابخانه‌ها و مراکز اسناد دو مجموعه و انجام بازدید‌ها است.

بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی و پژوهشکدۀ الذریۀ النبویه همچنین متعهد شدند که عناوین تحقیقاتی پیشنهادی و توافق شده را در اولویت قرار دهند و در جهت برآوردن نیازهای آموزشی و پژوهشی بر حسب نیاز دو مرکز اقدام کنند.

همچنین انتشار مقالات علمی حاصل از نتایج پروژه‌های تحقیقاتی مصوب در نشریات دو مرکز از دیگر تعهدات این دو مجموعۀ علمی است.