نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/05/10     ساعت:   19:19:14
بازدید:   200
 
 
پژوهشگر گروه کلام و اندیشه اسلامی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی مطرح کرد؛ یکی از اهداف بنیاد پژوهش‌های اسلامی تقریب مذاهب است.

پژوهشگر گروه کلام و اندیشه اسلامی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی یکی از اهداف این مرکز را تقریب مذاهب دانست.


حسین لطیفی در مراسم بازدید گروهی از علمای استان نیمروز افغانستان از فعالیت‌های بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی عنوان کرد: این مرکز علمی- پژوهشی یکی از مؤسسات اسلامی بوده که از جمله اهدافش تقریب مذاهب است و تقریبی بودن و انسجام و وحدت بین مذاهب اسلامی به صورت عملی، در آثار به چاپ رسیده این مرکز دیده می‌شود.
وی ابراز کرد: بنیاد پژوهش‌های اسلامی، از سال 1394 به صورت متوالی همایشی را با محوریت علمای اهل سنت برگزار می‌کند که امسال نیز همزمان با ایام دهه کرامت، سه پیش نشست در منطقه تایباد، تربت جام و سرخس با میزبانی اهل سنت برگزار شد. همچنین به همت این مرکز همایش عمومی با عنوان«امام رضا(علیه السلام) در منابع اهل سنت» در دوم مردادماه سال جاری با مشارکت علمای اهل سنت استان خراسان و برخی از علمای اهل سنت استان‌های سنندج، کردستان و گلستان برگزار شد.
لطیفی ادامه داد: ما این آمادگی را داریم که با علمای اهل سنت افغانستان در زمینه‌های پژوهشی همکاری‌های مشترکی داشته باشیم.
مدیر گروه علمای استان نیمروز افغانستان نیز در ادامه این نشست ضمن تقدیر از توجه و اهتمام این مرکز به وحدت هر چه بیشتر مذاهب اسلامی، به توطئه‌های دشمنان برای جلوگیری از وحدت اسلامی در میان ادیان الهی اشاره کرد و گفت: هیچ گاه در طول تاریخ سراغ نداریم که شیعه و سنی از اختلاف سود برده و از وحدت ضرر کرده باشند.
مولوی حمدالله ابراز کرد: دشمنان با بهره‌گیری از شبکه‌های ماهواره‌ای و رسانه‌ها و اهانت به مقدسات شیعه و سنی، سعی دارند آتش اختلافات و تفرقه بین مسلمانان را شعله‌ور کنند از این رو توجه به مسئله وحدت و بررسی راهکارهای رفع موانع دستیابی به آن ضروری‌تر از گذشته است.
وی ادامه داد: ما باید با افزایش برنامه‌های مختلف در شبکه‌های مذهبی و قرآنی، جوانان را به سمت و سوی آموزه‌های دینی سوق دهیم و با اهداف دشمنان که چزی جز تفرقه افکنی نیست، مقابله کنیم.