نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/05/10     ساعت:   19:19:34
بازدید:   157
 
 
آیت الله جعفر سبحانی؛ خلق آثار باید خلاء‌های جامعه را بپوشاند.

آیت الله جعفر سبحانی گفت: یکی از مأموریت‌های مراکز علمی-پژوهشی تولید آثار در راستای رفع نیازها و پر کردن خلاءهای جامعه است.


آیت الله جعفر سبحانی؛ مرجع عالیقدر در بازدید از بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی عنوان کرد: ما باید بدانیم امروزه در ایران اسلامی و جهان اسلام چه خلاء‌هایی وجود دارد و در رفع این خلاءها به تولید آثار بپردازیم.

وی ابراز کرد: آثار تولید شده در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی با موضوعات مختلف نشان از تلاش و خدمات شایسته پژوهشگران و محققان این مرکز دارد.

این مرجع عالیقدر، با بیان اینکه آثار قلم شما نویسندگان و اندیشمندان مورد لطف و عنایت خداوند متعال و مردم است، تصریح کرد: تولید آثار باید محققانه و عالمانه باشد و به دنبال موضوعاتی برویم که در جهان مشتری داشته باشد.

آیت الله سبحانی در ادامه افزود: باید اتاق‌های فکر تشکیل شود و مجلات و روزنامه‌های پژوهشی در این اتاق فکرها مورد مطالعه و بررسی قرار گیرد. همچنین باید در مقابل موضوعاتی که بر خلاف قرآن و آموزه‌های اسلامی است، پاسخ محکم داشته باشیم.

وی با اشاره به کتاب ارزشمند «المعجم فی فقه لغه القرآن و سر بلاغته» خاطر نشان کرد: در این اثر باید از نظرات و نقدهای اندیشمندان و نویسندگان بهره‌مند شد. این اثر یکی از افتخارات اسلامی است و باید موجی در جامعه ایجاد کند تا به عنوان اثری فاخر و ارزشمند به دیگر کشورها معرفی شود.

این مرجع عالیقدر ادامه داد: باید از تکرارها در آثار پرهیز کنیم تا از حجم کتاب‌ها کاسته شود. تا حد امکان خلاصه‌گویی شود و از تکرار دوری کنیم.

آیت الله سبحانی اضافه کرد: آثار ما باید رنگ تشیع پیدا کند و معلوم شود که این آثار را فردی شیعی نگاشته است و افتخاری برای شیعیان شود.

گفتنی است: فعالیت‌ها و دستاوردهای مختلف پژوهشی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی توسط مدیران گروه‌‌های این مرکز معرفی و تبیین شد.