نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/05/14     ساعت:   18:27:28
بازدید:   163
 
 
114 کیلو وات ساعت صرفه‌جویی در مصرف برق توسط بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی

طی گزارش امور اداری بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی با کاهش روشنایی اتاق‌ها و خاموش‌کردن برخی دستگاه‌ها، 114 کیلو وات ساعت در مصرف برق این مرکز صرفه جویی شده است.


افزایش دما در تابستان و استفاده از دستگاه‌های برودتی سبب بالا رفتن میزان مصرف برق می‌شود و چنانچه در امر صرفه‌جویی اقدام نشود، شاهد قطعی برق در برخی مناطق شهری خواهیم بود. به همین منظور پیروی نشستی که در تیر ماه در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، تدابیر لازم جهت صرفه‌جویی در مصرف برق اتخاذ شد.

از جمله راه‌های صرفه‌جویی در مصرف برق، کاهش روشنایی اتاق‌ها با خاموش کردن برخی شعله‌هاست که خوشبختانه با همکاری پژوهشگران و کارکنان بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی از تعداد 2374 لامپ مهتابی که در اتاق‌ها نصب شده است، 1598 لامپ در ساعات اوج مصرف خاموش شد.

همچنین خاموش کردن یکی از چیلرهای هواساز مرکزی ساختمان و نیز خارج کردن 70 درصد روشنایی راهروها از مدار، دیگر اقدام در صرفه‌جویی در مصرف برق بود.

طی گزارش امور اداری بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی با کاهش روشنایی اتاق‌ها و خاموش‌کردن برخی دستگاه‌ها، 113600 وات ساعت در مصرف برق این مرکز صرفه جویی شده است.

امید که فرهنگ صرفه‌جویی در مصرف انرژی روز به روز در جامعۀ ما گسترش یابد و با تحقق این امر دیگر شاهد مشکلات به وجود آمده در اثر کمبود انرژی در برخی استان‌های کشور عزیزمان نباشیم.