نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/05/13     ساعت:   18:27:50
بازدید:   157
 
 
مدیر گروه تعلیم و تربیت اسلامی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی مطرح کرد؛ ارائه الگوی پیش دبستانی اسلامی با مطالعات میدانی و نظری در بنیاد پژوهش‌های اسلامی

مدیر گروه تعلیم و تربیت اسلامی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی انجام پژوهش‌هایی میدانی و نظری در ارائه الگوی پیش دبستانی اسلامی را از کارهای در حال اقدام این گروه دانست.


امین بابادی، در مراسم بازدید مرجع عالیقدر آیت الله جعفر سبحانی از بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی ابراز کرد: گروه تعلیم و تربیت اسلامی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی از جمله‌گروه‌های تازه تأسیس این مرکز است که در فرآیند بازمهندسی گروه‌های پژوهشی تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه بي‌ترديد بالندگي، پيشرفت و شکوفايي آموزشي و پژوهشي يک مؤسسه علمي در گرو پويايي گروه‌هاي علمي آن است، تصریح کرد: هم اکنون طرح در دست اجرای گروه طرح تاک(پیش دبستانی) است و از عمده طرح‌های در دست انجام  می‌توان به طرح تربیت جنسی، شناسایی معیارها و روش‌های ارزشیابی محصولات فرهنگی،   تربیتی کودکان، طرح تجربه نگاری مدارس الگوی اسلامی و تدوین الگو یا الگوهای تربیتی اسلامی، طرح الگوی اردوهای تربیتی اسلامی اشاره کرد.

وی همچنین افزود: یکی دیگر از طرح‌های شاخص این گروه بحث اردوی اسلامی است. به همین منظور، اردوگاهی در آستان قدس رضوی تدارک دیده شده است که در سال گذشته تعداد ۳۵ هزار دانش‌آموز در این اردوگاه حضور یافتند و از برنامه‌های فرهنگی تدارک دیده شده بهره‌مند شدند. این فعالیت‌ها به صورت علمی مطالعه می‌شود و برنامه‌‌ریزی های لازم اجرایی می‌شود.

مدیر گروه تعلیم و تربیت اسلامی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی مجموعه برنامه‌های پژوهشی را از دیگر فعالیت‌های محوری این گروه دانست و خاطر نشان کرد: بحث تربیت جنسی از منظر اسلام از موضوعات بسیار مهم و روز جامعه به حساب می‌آید، در همین راستا، مسائل و موضوعاتی در این گروه تعریف شده و طرح‌های پژوهشی نیز راجع به این مباحث ارائه شده است.