نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/07/09     ساعت:   07:56:57
بازدید:   113
 
 
به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی نشست علمی «آثار و ارزش‌های دفاع مقدس» برگزار شد.

همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، نشست علمی «آثار و ارزش‌های دفاع مقدس» به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد.


همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، نشست علمی «آثار و ارزش‌های دفاع مقدس» با همکاری بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی و بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس با حضور پژوهشگران این عرصه در تالار شیخ طوسی بنیاد برگزار شد.

مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، در ابتدای این نشست گفت: جنگ هشت ساله، آزمایش عظیم الهی بود که در این کورۀ مصائب، گوهر وجود ملت ایران نمایان شد.

وی افزود: ملت ما در 8 سال دوران پر فراز و نشیب دفاع مقدس، مقاومت، استقامت بر آرمان‌های دینی، جهاد و شهادت و فداکاری و ایثار را در کنار دفاع جانانه از دین و کشور نشان داد.

حجت الاسلام سید محمود مرویان حسینی اظهار کرد: دوران دفاع مقدس یک گنجینه تمام نشدنی برای ملت ماست و همواره این ذخیره الهی سرمایه پیشرفت ما بوده و خواهد بود. اگر چه متأسفانه به اندازۀ کافی از  ظرفیت‌های ارزشمند این ذخیره الهی بهره‌مند نشده‌ایم؛ اما همچنان روحیۀ جهادی و استقامت بر سر آرمان اسلامی و ولایتمداری در این سرزمین مشاهده می‌شود.

وی افزود: در دوران 8 سال دفاع مقدس شاهد بودیم که نوجوانان در کنار افراد سالخورده و پا به پای آنان بر حول محور خداخواهی و توحید گردهم آمده بودند و مسئولیت خود را در قبال انقلاب ایفا می‌کردند. در آن روزها با توکل و اعتماد به خدا، روحیه جهادی در ملت ایران رو به روز بیشتر و بیشتر می‌شد و با نفس مسیحایی امام راحل(رحمة ا... علیه) دل‌ها آرام می‌گرفت.

مرویان حسینی، با بیان اینکه توحید محوری، گوهر اصلی فداکاری‎های مردم بود، خاطر نشان کرد: یکی از شاخصه‌های اصلی میدان مبارزه و ایثار تکلیف مداری، ولایت پذیری و اطاعت از رهبری بود. چیزی که امروزه ما در جنگ اقتصادی کنونی به شدت در مواجهه با دشمن به آن نیازمندیم.

گفتنی است: این مراسم با حضور سردار نجاتی؛ مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و حجت الاسلام دکتر موحدی محصل؛ مدیر مرکز امور بین الملل آستان قدس رضوی برگزار شد که هر کدام از مهمانان به بیان خاطراتی از حضور خود در  جبهه‌های جنگ و عملیات‌هایی که در آن حضور داشتند، پرداختند.