نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/07/17     ساعت:   12:48:22
بازدید:   267
 
 
معاون اداری و مالی و مدیر خدمات پژوهشی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی معرفی شدند.

مجتبی قیاسی به عنوان معاون اداری و مالی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی و حسن آرام به عنوان مدیر خدمات پژوهشی بنیاد معرفی شدند.


حجت‌الاسلام دکتر سید محمود مرویان حسینی، مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در جلسۀ معارفۀ معاون اداری و مالی و مدیر خدمات پژوهشی بنیاد، زیارت جامعۀ کبیره را شناسنامۀ معارف امام و امام شناسی دانست و گفت: در این زیارت انتخاب، تصمیم و تدبیر اهل بیت(علیهم السلام) با سه ویژگی یاد می‌شود، نخست علم که کارشناسی برخاسته از دانش و درستی است؛ دوم، حلم که مجموع بردباری و تحمل و صبوری آگاهانه است و سوم، حزم که دوراندیشی و جامع‌نگری است؛ « رَأْيُكُمْ عِلْمٌ وَ حِلْمٌ وَ حَزْمٌ».

وی ادامه داد: شایسته است همانگونه که در مقام زیارت آن بزرگواران را با این تعابیر یاد می‌کنیم، در فعالیت‌هایمان هم دنباله‌رو سیره و منش ایشان باشیم.

مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی با اشاره به اینکه گردش خردمندانه مدیریت‌ها در سازمان‌ها سبب ایجاد نشاط و تحول و پیشرفت می‌شود، اظهار داشت: انتصابات فرصت‌های فعالیت و خدمت جدید را برای مدیران باسابقه فراهم می‌سازد و زمینۀ ابتکار و خلاقیت را برای نیروهای جدید ایجاد می‌کند.

دکتر مرویان حسینی در بخش دیگری از سخنان خود، ابراز کرد: اساسنامۀ جدید بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی پس از چندین جلسۀ کارشناسی با حضور اعضای هیئت مدیره و هم‌اندیشی استادان و صاحب‌نظران به منظور توسعۀ این مرکز پژوهشی تدوین و تصویب شد و تقدیم تولیت محترم گردید. ایشان نیز پس از بررسی آن را تأیید و ابلاغ نمودند.

وی افزود: اساسنامۀ جدید حاصل ساعت‌ها کار است و نسبت به اساسنامۀ پیشین که در 30 سال پیش تنظیم شده بود، تکمیل‌تر و جامع‌تر است. بر همین اساس، بنیاد در سال جاری با طی همۀ مراحل قانونی، مجوز تأسیس پژوهشکده‌ گرفت و در سامانۀ جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم، ثبت نام انجام شد.

حجت الاسلام مرویان حسینی تصریح کرد: 110 نفر که همه دارای مدرک دکتری در رشته‌های تخصصی مورد نظر بودند، ثبت نام شده اند و از این تعداد 12 نفر جذب خواهند شد.

مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی یکی از امتیازات ارزشمند گذشتۀ بنیاد را تولید آثار در حوزۀ تصحیح متون دانست و گفت: طبق مصوبۀ جدید هیئت مدیرۀ بنیاد، گروه احیای متون به گروه‌های بنیاد افزوده شد. همچنین گروه اخلاق و تربیت اسلامی با گروه تعلیم و تربیت اسلامی در هم ادغام شدند و از این پس در قالب یک گروه پژوهشی به کار خود ادامه خواهند داد.

در ادامۀ این جلسه، مجتبی قیاسی به عنوان معاون اداری و مالی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی و حسن آرام به عنوان مدیر خدمات پژوهشی بنیاد معرفی شدند.

حجت الاسلام مرویان حسینی با تقدیر از زحمات حسن آرام معاون پیشین اداری و مالی بنیاد، اهمیت دادن به جایگاه و هویت بنیاد، اعتنای جدی به شخصیت علمی بنیاد در جامعه، تعلق سازمانی، صمیمیت با همکاران و سلامت و پاکدستی در امور مالی را از ویژگی‌های اخلاقی وی برشمرد.

مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی همچنین در تبیین انتظارات از معاون اداری و مالی بنیاد، گفت: لازم است با برنامهريزي اصولي و مديريت تخصصي، رويكردي اثربخش، سازنده و روان از خدمت را مطابق با ضوابط و مقررات اداري و مالي آستان قدس رضوي و مبتني بر نظام توليتي، تمهيد و تدبير کنند. همچنین ایجاد محيط آرام، همراه با اميد و نشاط علمي و ايماني،  صميميت بين همكاران و تأمين امكانات رفاهي ممكن، همراه با توجه به جايگاه خانواده كاركنان از اولويت هاي بنياد به شمار مي رود.

وی افزود: عزم و همت جهادي در انجام مأموريت‌ها، اهتمام شايسته به حفظ شأن و جايگاه علمي بنياد در مجامع علمي و پژوهشي درتأديه حقوق مادي محققان، كاركنان و صاحبان آثار و طرح‌هاي پژوهشي همراه با حفظ حرمت و حساسيت ايشان و رعايت حقوق ارباب رجوع همراه با اخلاق اسلامي مورد تأكيد مي‌باشد.

دکتر مرویان همچنین، مدیریت خدمات پژوهشی از اولویت‌های پیشبرد امور در بنیاد دانست و گفت: کارآمدسازی این بخش در سرعت، دقت و کیفیت آثار نقشی به سزا دارد.

گفتنی است در این جلسه، معاون پژوهشی و برنامه‌ریزی بنیاد و مدیران گروه‌های پژوهشی نیز حضور داشتند.