نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/07/19     ساعت:   18:15:50
بازدید:   201
 
 
رئیس هیئت مدیرۀ بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی: گفت‌وگوی ادیان، گسترش عدالت و محبت را در جهان به همراه دارد.

رئیس هیئت مدیرۀ بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی گفت: گفت‌وگو و همنشینی ادیان، محبت و عدالت را در دنیا رواج خواهد داد و امروز، برای اینکه دنیا با سعادت آشنا شود، نیازمند آشنا شدن با محبت و عدالت است.


آیت‌الله محمدهادی عبدخدایی، رئیس هیئت مدیرۀ بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی و دبير علمي همایش بین‌المللی «امام رضا(علیه السلام) و گفت‌وگوی ادیان» در نخستین پیش نشست داخلی این همایش در اصفهان با بیان اینکه ماه صفر ماه رشادت و عظمت اهل بیت(علیهم السلام) است، تصریح کرد: خطبه حضرت زینب(سلام الله علیها) و خطبه امام سجاد(علیه السلام) نشانه‌ای از ایستادگی در برابر ظلم است، به طوری که سخنان آن دو بزرگوار سپاه دشمن را به زمین زد.
وی افزود: تاریخ گویای بسیاری از آموزه‌هاست به شرطی که تفسیر درستی از آن داشته باشیم.
آیت‌الله عبدخدایی همچنین با اشاره به اینکه «عدالت» و «محبت» محور نخستین پیش‌نشست همایش بین‌المللی امام رضا(علیه السلام) و گفت‌وگوی ادیان است، خاطرنشان کرد: محبت‌انگیزه زیبایی برای حرکت‌های انسانی و گام‌های اخلاقی است و عدالت شاخصی برای صحت این عمل است.
وی همچنین ادامه داد: محبت بهترین انگیزه برای پرستش خداوند متعال است و پیامبران الهی با این هدف مبعوث شده‌اند که با عشق به پرستش خداوند بپردازند و دیگران را نیز به این امر دعوت کنند چراکه «محبت» سرچشمه تمامی این حکمت‌هاست.
عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنانش عدالت را شاخص محبت و حرکات انسانی دانست و افزود: محبت باید بر مبنای حکمت و عدالت باشد و جامعه‌ای خوشبخت است که عدالت توام با محبت در آن جاری باشد.
دبیر علمی همایش بین‌المللی امام رضا(علیه السلام) و گفت‌وگوی ادیان تأکید کرد: گفت وگو و همنشینی ادیان، محبت و عدالت را در دنیا رواج خواهد داد و امروزه برای اینکه دنیا با سعادت آشنا شود نیازمند آشنا شدن با محبت و عدالت است.