نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/07/26     ساعت:   16:46:30
بازدید:   167
 
 
مدیر گروه تعلیم و تربیت اسلامی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی: مأموریت گروه ناظر به مسائل جاری تعلیم و تربیت است.

دکتر امین بابادی مدیر گروه تعلیم و تربیت اسلامی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی گفت: با توجه به پیشینۀ گروه تعلیم و تربیت اسلامی که تقریباً تازه تأسیس است، مأموریت گروه ناظر به مسائل جاری تعلیم و تربیت است.


دکتر امین بابادی مدیر گروه تعلیم و تربیت اسلامی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در دیدار دکتر مهدی‌نژاد معاون علمی آستان قدس رضوی با مدیرعامل و معاونان و مدیران گروه‌های بنیاد، گفت: با توجه به پیشینۀ گروه تعلیم و تربیت اسلامی که تقریباً تازه تأسیس است، مأموریت گروه ناظر به مسائل جاری تعلیم و تربیت است.

وی افزود: اولویت ما بر مسائل خود آستان قدس است و بعد به این مسئله می‌پردازیم که چه الگوهایی را در سطح ملی ارائه کنیم.

دکتر بابادی با اشاره به طرح‌های گروه تعلیم و تربیت اسلامی، ابراز کرد: طرح‌های جاری که در دست داریم و جدی هم دنبال می‌شود؛ نخست، با توجه به سند ۲۰۳۰ که مطرح شد، پرداختن به حوزۀ تربیت جنسی در اسلام است که نظام موضوعات آن را تعیین کردیم و چندین طرح ذیل آن تعریف شده است و در حال حاضر پیش‌طرح‌های آن در حال بررسی است تا با کارشناسان امر وارد بحث قرارداد شویم.

وی ادامه داد: طرح دیگر ما الگوی مهد کودک یا پیش دبستانی اسلامی است که در مراحل انتهایی آن هستیم و گزارش آن را در آبان‌ماه ارائه خواهیم کرد. در این کار همزمان که کار مطالعاتی انجام می‌شود؛ در مدارس امام رضا(علیه السلام) که چیزی حدود ۷ تا ۸ هزار دانش آموز در آنجا مشغول هستند و تحت عنوان بنیاد فرهنگی رضوی هست، مدل‌ها به صورت پایلوت در حال انجام است و گزارشات آن به این مجموعه ارسال می‌شود.

مدیر گروه تعلیم و تربیت اسلامی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی بیان کرد: طرح دیگری که در دستور کار داریم، بحث اردوی اسلامی است. از آنجا که در مشهد اردوگاه امام رضا(علیه السلام) را داریم و در سال گذشته چیزی در حدود ۲۰ هزار دانش‌آموز به آنجا رفت و آمد کردن،  چنین طرحی را تعریف کردیم برای اینکه برنامه فقط در قالب اردو داری نباشد و جنبه تحقیقاتی داشته باشد؛ این طرح را هم به کمک سازمان فرهنگی پیش می‌بریم.