نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/07/29     ساعت:   12:57:39
بازدید:   196
 
 
اعتاب مقدس معصومین(سلام الله علیها) در الگوی پیشرفت ایران مسئولیت دارند.

مدیر پژوهشکده علامه طباطبایی آستان مقدس حضرت معصومه(سلام‌الله علیها) با اشاره به فراخوان مقام معظم رهبری درباره الگوی پیشرفت ایران در پنجاه سال آینده گفت: اعتاب مقدس معصومین(علیهم‌السلام) نسبت به این سند بالادستی مسئول هستند.


مدیر پژوهشکده علامه طباطبایی آستان مقدس حضرت معصومه(سلام‌الله علیها) با اشاره به فراخوان مقام معظم رهبری درباره الگوی پیشرفت ایران در پنجاه سال آینده گفت: اعتاب مقدس معصومین(علیهم‌السلام) نسبت به این سند بالادستی مسئول هستند و هرکدام در عین این‌که باید نسبت به وظایف خود در این عرصه آگاه باشند، تلاش خود را دررسیدن به این مهم به کار بندند.

به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(علیها السلام)، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی‌اشرف عبدی در دومین نشست کارگروه توسعه آموزش و پژوهش اعتاب مقدس ایران که در  نمایندگی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در قم برگزار شد به تشریح طرح آموزشی مدیران و کارکنان اعتاب مقدس جهان اسلام پرداخت.
وی با اشاره به برنامه‌های مختلف آستان‌های مقدس برای زائران اظهار داشت: آگاهی مدیران و کارکنان آستان‌های شریف معصومین(علیهم‌السلام) باید نسبت به برخی آموزه‌ها، ازنظر کیفی و کمی توسعه یابد تا بتوانند در مسیر خدمت هرچه بهتر برای زائران و مکتب اهل‌بیت(علیهم السلام) حرکت کنند.
مدیر پژوهشکده علامه طباطبایی ادامه داد: اگر یک محتوای آموزشی برای همه اعتاب مقدس در نظر گرفته شود، می‌توان امور را درست‌تر و جامع‌تر پیش برد؛ ازاین‌رو این طرح علاوه بر کارگروه توسعه آموزش و پژوهش، در اجلاس نمایندگان اعتاب مقدس جهان اسلام بررسی و در نهایت برای اجلاسیه تولیت‌های آستان‌ها موردنظر قرار می‌گیرد.
وی افزود: اعتاب مقدس مجری اصلی این آموزش‌ها هستند که برحسب شرایط خود، می‌توانند این آموزه‌ها را در دوره‌های 3 الی 5 ساله برای مدیران و در بازه زمانی مختلف نسبت به کارکنان منتقل نمایند.
حجت الاسلام والمسلمین عبدی با اشاره به در نظر گرفته‌شده آموزش‌های عمومی و تخصصی برای کارکنان و خادمان آستان‌ها گفت: این آموزش‌ها می‌تواند بر اساس نیازسنجی در اعتاب مقدس متفاوت باشد و برحسب ضرورت، آموزش‌های عمومی و تخصصی را برای کارکنان خود در نظر بگیرند.
وی با اشاره به فراخوان مقام معظم رهبری درباره الگوی پیشرفت ایران در پنجاه سال آینده گفت: اعتاب مقدس معصومین(علیهم‌السلام) نسبت به این سند بالادستی مسئول هستند و هرکدام در عین این‌که باید نسبت به وظایف خود در این عرصه آگاه باشند، تلاش خود را دررسیدن به این مهم به کار بندند.
مدیر پژوهشکده علامه طباطبایی افزود: آستان‌های مقدس معصومین(علیهم‌السلام) هرکدام کارهای علمی و پژوهشی در راستای ارتقای سطح علمی و مهارت‌های مدیران و کارکنان خود انجام داده‌اند که برخی در قالب کتاب مقالات پژوهشی منتشرشده است؛ در عرصه توسعه فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی اعتاب می‌توان از این ظرفیت‌ها استفاده کرد تا از انجام کارهای تکراری و موازی اجتناب گردد.