نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/08/02     ساعت:   17:42:19
بازدید:   150
 
 
دیدار هیئتی علمی از مجمع تشخیص مصلحت نظام با مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی

هیئتی علمی از مجمع تشخیص مصلحت نظام با مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی دیدار کردند.


هیئتی علمی از مجمع تشخیص مصلحت نظام طی نشستی با مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی و جمعی از اعضای هیئت مدیره و پژوهشگران و محققان این مرکز دیدار کردند.

این دیدار به هدف رفع نیازهای علمی و پژوهشی مجمع تشخیص مصلحت نظام و برقراری تعاملات تخصصی هر چه بیشتر با بنیاد پژوهش‌های اسلامی صورت گرفت.

تبیین وظایف چهارگانۀ مجمع تشخیص مصلحت نظام از جمله سیاست‌گذاری طبق قانون اساسی، نظارت بر سیاست‌ها، حل اختلاف بین مجلس و شورای نگهبان و حل معظل، از دیگر مباحث مطرح شده توسط هیئت علمی مجمع تشخیص مصلحت نظام در این جلسه بود.

همچنین بررسی تحقق سیاست‌های کلی نظام و جهت‌گیری‌های علمی بر اساس ترکیبی از خبرگی و نخبگی در کشور، ارائه و چالش‌های ایده‌ها، تهیه پیش‌نویس سیاست، عدم وجود فرایندهای جامع، گسترش ترکیب کار خبرگی و نخبگی در دیگر استان‌ها از جمله خراسان رضوی، اصفهان، تبریز و...، بهره‌مندی از یافته‌های دانشگاه‌ها در مسیر سیاست‌گذاری از دیگر موضوعات ارائه شده در این نشست بود.

تشکیل اندیشکده‌ها همسو با مطالبات علمی مقام معظم رهبری، بررسی چالش‌های اندیشکده‌ها و ارتباط مناسب آنها با محیط بیرون، تبیین ساختار اندیکشده‌ها، ارتباط سیاست‌گذاری و اندیشکده‌ها، انواع اندیکشدهها و مأموریت شرح خدمات آنها، شیوه اجرای اندیشکده‌ها، رفع نیاز مشتریان و مدیران توسط اندیشکده‌ها مباحث دیگری بود که در این دیدار به آن اشاره شد.

گفتنی است در این دیدار، فعالیت‌های بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی توسط حجت‌الاسلام دکتر سید محمود مرویان حسینی مدیر عامل بنیاد تبیین شد و زمینه‌های همکاری بین دو مجموعه بررسی گردید.