نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/08/13     ساعت:   17:25:14
بازدید:   210
 
 
همزمان با ایام دهه پایانی ماه صفر، وبینار «شهادت از دیدگاه اسلام و مسیحیت» برگزار شد.

به همت مرکز امور بین‌الملل آستان قدس رضوی و با همکاری بنیاد پژوهش‌های اسلامی، وبینار «شهادت از دیدگاه اسلام و مسیحیت» با محوریت شهادت امام حسین(علیه السلام) و امام رضا(علیه السلام) و تأثیرات فرهنگی آن، برگزار شد.


به همت مرکز امور بین الملل آستان قدس رضوی و با همکاری بنیاد پژوهش‌های اسلامی، وبینار «شهادت از دیدگاه اسلام و مسیحیت» با محوریت شهادت امام حسین(علیه السلام) و امام رضا(علیه السلام) و تأثیرات فرهنگی آن، عصر امروز همزمان با ایام دهه پایانی ماه صفر با حضور پژوهشگرران و محققانی از بنیاد و دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار شد.

در این وبینار کشیش جوزف گوتز نماینده بندیکتهای کاتولیک از واتیکان  و مسئول مرکز گفت و گوی ادیان صومعه سنت اوتیلیه آلمان، محمد امین ایوانس عضو انجمن مسلمانان بریتانیا و دانشگاه مجازی لندن، کشیش نعمه صلیبا از دانشگاه مسیحی سنت جوزف بیروت لبنان، پروفسور الکساندر کوبیلارک از دانشگاه وروسلاو کشور لهستان و شیخ دکتر طاهر امینی گلستانی رئیس موسسه بین المللی صلح و ادیان قم پیرامون واژه شهید و شهادت از دیدگاه مسیحیت و مسلمانان پرداختند.

محمد امین ایوانس عضو انجمن مسلمانان بریتانیا و دانشگاه مجازی لندن در این جلسه به واژه شهادت از منظر مسیحیت اشاره کرد و گفت: شهادت سرنوشتی است که خداوند برای فرد مقدر کرده است. پیوند مفهوم شهادت در الهیات مسیحی با شهادت دادن و گواهی دادن به مسیحی بودن عیسی مسیح(علیه السلام) است.

وی ابراز کرد: در الهیات مسیحی ارتباط شهادت با زندگی است نه با مرگ. همانگونه که عیسی مسیح(علیه السلام) امیال نفسانی خود را قربانی کرد و شهید شد، ما نیز باید به تبعیت از ایشان محبت خدا را با قربانی کردن امیال نفسانی خود درک کنیم.