نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/08/15     ساعت:   16:16:58
بازدید:   236
 
 
با همکاری بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی طی وبیناری به زبان عربی، سیره نبوی از دیدگاه اهل تشیع و اهل سنت بررسی شد.

وبینار سیره نبوی از دیدگاه اهل تشیع و اهل سنت به همت مرکز امور بین الملل و با همکاری بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد.


دکتر مرتضی انفرادی مدیر گروه فرهنگ و سیره رضوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در حاشیه وبینار سیره نبوی از دیدگاه تشیع و اهل سنت که عصر امروز در تالار شیخ طوسی بنیاد برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اعتقاد ما مسلمانان بر رسول خاتم و اینکه دین اسلام آخرین دین و مبیّن احکام دقیق الهی است، این اعتقاد راسخ نیز وجود دارد که کاملترین آموزه‌های الهی در این دین ارائه شده است.

وی افزود: در حقیقت کار مهم اندیشمندان مسلمان است که این آموزه‌ها را به صورت شفاف و دقیق به آحاد مردم دنیا معرفی کنند و به همین منظور به نظر می‌رسد که برگزاری نشست‌ها و گردهمایی‌هایی برای یافتن راهکارهای لازم برای تبیین این آموزه‌ها از طریق واکاوی سیره نبوی بسیار ضروری است.

انفرادی بیان کرد: در همین راستا، مرکز امور بین الملل آستان قدس رضوی با همکاری بنیاد پژوهش‌های اسلامی این مجموعه موقوفاتی، برگزاری سلسله نشست‌های علمی و تخصصی تحت وب را از چندی قبل آغاز کرده و در آستانه شهادت نبی مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) و امام حسن مجتبی(علیه السلام) سومین وبینار به عنوان سیره پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) برگزار شده و متخصصان علوم اسلامی در این سمینار شرکت کردند.

گفتنی است، در این وبینار تخصصی، حجت الاسلام و المسلمین جلائیان، معاون پژوهشی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، حجت الاسلام والمسلمین مؤمن زاده، مدیر گروه قرآن بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، شیخ غریب رضا، فعال در زمینه سیره نبوی از حوزه علمیه قم و نیز شیخ محمد ادیب یاسرجی از اندیشمندان اهل تسنن سوریه درباره سیره نبوی به بحث و تبادل نظر پرداختند.