نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/08/24     ساعت:   17:43:46
بازدید:   210
 
 
برگزاری کنگره ملی امامزاده غیاث الدین محمد(علیه السلام) رویکردی عالمانه در راستای بازشناسی این بزرگوار است.

مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، برگزاری کنگره ملی امامزاده غیاث الدین محمد(علیه السلام) را رویکردی عالمانه در راستای بازشناسی این بزرگوار دانست.


حجت الاسلام دکتر سید محمود مرویان حسینی، در آیین اختتامیه کنگره ملی امامزاده غیاث الدین محمد(علیه السلام) که صبح امروز در آستان مقدس امامزاده سید محمد(علیه السلام) مشهد برگزار شد، گفت: برگزاری چنین کنگره‌ای، رویکردی عالمانه در راستای بازشناسی امامزاده سید محمد(علیه السلام) است و قطعاً این رویکرد باعث توسعه فرهنگ اخلاق، معنویت و ترویج سیره اهل بیت(علیهم السلام) خواهد شد و نتیجه آن کاهش آسیب‌های اجتماعی را در پی دارد.

وی با تبیین روند اجرای کنگره از ابتدای فراخوان تا مراحل پایانی و اختتامیه گفت: در بخش علمی، ۴ محور شامل شخصیت امامزاده غیاث الدین، زیارت و زائر، بقعه متبرکه و جایگاه فرهنگی و اجتماعی امامزاده پیش بینی شد.

مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه ۵۱۳ اثر در دو بخش به دبیرخانه کنگره واصل شد، تصریح کرد: ۴۰۰ اثر به کمیته علمی رسید که از این تعداد ۱۶ مقاله حائز رتبه و پس از ۴ مرحله ارزیابی، ۳ مقاله برتر معرفی شد.

دبیر علمی  کنگره ملی امامزاده غیاث الدین محمد(علیه السلام) اظهار کرد: فراخوان بخش ادبی در دو بخش خاص و عام بود که در بخش خاص آثار از شاعران برجسته آئینی بدون عبور از بخش مردمی مورد ارزیابی قرار گرفت و ۶ اثر برتر در قالب کتاب منتشر خواهد شد.

وی با بیان اینکه چندین پیش نشست برای اجرای هرچه بهتر این کنگره با حضور استادان برگزار شد، اظهار کرد: در بخش مجازی نیز آثاری به دبیرخانه واصل شد که آثار ممتاز شناسایی شدند.

دکتر مرویان حسینی گفت: امید است برگزاری چنین برنامه‌هایی، موجبات گسترش احلاق و معنویت را در جامعه فراهم آورده و با تبدیل شدن بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی در کشور، معارف اهل بیت(علیهم السلام) هر چه بیشتر انتشار یابد.