نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/09/13     ساعت:   13:45:51
بازدید:   154
 
 
مرجع عالیقدر شیعه کشور افغانستان: براساس جهان بینی اسلامی مردم را به اسلام دعوت کنیم.

مرجع عالیقدر شیعه و یکی از رهبران مذهبی و جهادی کشور افغانستان گفت: دعوت به اسلامی که بر اساس جهان‌بینی اسلامی نباشد به نتیجه نخواهد رسید.


آیت الله محمد آصف محسنی در بازدید از بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی با بیان اینکه  دعوت به اسلامی که بر اساس جهان‌بینی اسلامی نباشد به نتیجه نخواهد رسید، گفت: بسیاری از بزرگان دین به نوشتن توضیح المسائل در پاسخ به سؤالات فقهی اکتفا می‌کنند، در صورتی که جامعه نیازمند دستورات فقهی است که ابعاد مختلف زندگی را در شرایط مختلف در نظر داشته باشد.

وی عروة الوثقی را که توسط شیخ عباس قمی به فارسی ترجمه شده، بالاترین کتاب فتوایی شیعه از نگاه تفسیر برشمرد و اظهار داشت: برای رسیدن به باب‌های جدید در فقه نیازمند تفسیر این کتاب توسط علما و پژوهشگران علوم دینی هستیم.

آیت الله محمد آصف محسنی ادامه داد: اصول فقهی برای شرایط مختلف تعاریف و دستوراتی دارد و این تعاریف حتی مسائلی را در بر می‌گیرد که برای افراد کم و به ندرت اتفاق می‌افتد که از جمله می‌توان به سفر به قطب یا فضا اشاره کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: دعوت به اسلامی که بر اساس جهان‌بینی اسلامی نباشد به نتیجه نخواهد رسید و ما موظفیم تا زمان ظهور این انقلاب را حفظ کنیم.

این مرجع عالیقدر شیعه، حکومت ایران را در منطقه، ضامن حفظ اسلام دانست و ادامه داد: برای حفظ دین اسلام باید از علوم فقه اسلامی در مسیر سیاست و حکومت نیز بهره‌مند شد.

وی عدم حمایت از این حکومت را خیانت به دین اسلام برشمرد و گفت: در کل منطقه تنها کشور ایران است که حکومت شیعی اسلامی به آن حکومت می‌کند و وظیفه تمامی علمای شیعه و کسانی که به دین اسلام پایبند هستند حفظ و حراست از این انقلاب و این حکومت اسلامی و شیعی است.

اخبار مرتبط