نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/10/03     ساعت:   11:01:10
بازدید:   178
 
 
کسب رتبۀ نخست دانشجویان برگزیدۀ پژوهشگر سال 1397 دانشگاه مذاهب اسلامی توسط پژوهشگر بنیاد پژوهش‌های اسلامی

پژوهشگر گروه انقلاب و تمدن نوین اسلامی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، رتبۀ نخست دانشجویان برگزیدۀ پژوهشگر سال 1397 دانشگاه مذاهب اسلامی را به خود اختصاص داد.


مراسم نکوداشت روز پژوهش سال 1397 دانشگاه مذاهب اسلامی به همت معاونت پژوهشی و فناوری با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قمی، عضو مجلس خبرگان رهبری و معاون امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری و حجت الاسلام والمسلمین دکتر مختاری ریاست دانشگاه مذاهب و جمعی از اساتید، دانشجویان و پژوهشگران این دانشگاه در سالن همایش شهید ماموستا شیخ‌الاسلام برگزار شد.

در این مراسم از اعضای هیئت علمی برگزیده سال ۱۳۹۷، دانشجویان برگزیده پژوهشگر و رساله‌های برگزیده دکتری تجلیل به عمل آمد و از تولیدات پژوهشی دانشگاه و دستورالعمل نگارش پایان‌نامه و رساله دانشگاه مذاهب اسلامی نیز رونمایی شد.

در بخش  تقدیر از دانشجویان پژوهشگر نیز نفرات زیر به ترتیب تجلیل شدند:

نفر نخستِ برگزیده  دانشجویی اسماعیل رضایی برجکی  (دانشجوی مقطع دکتری تاریخ اسلام)

نفر دوم برگزیده دانشجویی (دو نفر از دانشجویان، به دلیل تساوی در امتیاز مشترکاً رتبه دوم را کسب کرده‌اند) ابراهیم احدی (دانشجوی مقطع دکتری تاریخ اسلام) و سید محمدحسن مصطفوی(دانشجوی مقطع دکتری فقه و حقوق)

نفر سوم برگزیده دانشجویی  بهزاد مفاخری دانشجوی مقطع دکتری تایخ اسلام

اسماعیل رضایی برجکی، پژوهشگر گروه انقلاب و تمدن نوین اسلامی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی است که مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته تاریخ را در دانشگاه شهید بهشتی تهران گذارنده و هم اکنون در مرحله دفاع از رساله مقطع دکترای تاریخ اسلام در دانشگاه مذاهب اسلامی تهران است.

وی نزدیک به دو دهه است که در حوزه مطالعاتی تاریخ تشیع، شرح حال نویسی، سادات و مزارات در حال پژوهش است و همکاری با دایرة المعارف آستان قدس رضوی، مشارکت در تألیف و تدوین مشاهیر مدفون در حرم رضوی، معرفی تاریخی و تحلیلی تعدادی از مزارات ایران، مشارکت در تدوین دانشنامه مشاهیر توس و مشهد  و  پروژه اطلس تاریخی سادات ایران را در کارنامۀ پژوهشی خود دارد.

این پژوهشگر در راستای فعالیت‌های پژوهشی خود، مقالاتی در نشریات معتبر و همایش‌های ملی و بین المللی ارائه کرده و  در حال حاضر، تمرکز اصلی خود را بر تکمیل طرح  اطلس تاریخی سادات گذارده است.