نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/10/15     ساعت:   17:38:26
بازدید:   168
 
 
استاد فلسفۀ اسلامی تصریح کرد: شناخت سیره پیامبر و امامان(علیهم السلام) از ضروریات عصر حاضر است.

استاد فلسفۀ اسلامی و مدرس جمعیت تعلیم دینی در مدارس لبنان، شناخت سیره پیامبر و امامان(علیهم السلام) را از ضروریات عصر حاضر دانست.


لیلی علی شعیب، استاد فلسفۀ اسلامی و مدرس جمعیت تعلیم دینی در مدارس لبنان ضمن ابراز خرسندی از فعالیت‌های بی‌نظیر بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در حوزه معارف اسلامی، آثار این مرکز علمی را همسو با نیازهای جامعۀ مسلمانان برشمرد.

وی با اشاره به اینکه شناخت سیره پیامبر و امامان(علیهم السلام) از ضروریات عصر حاضر است، اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم این یافته‏ها را به مخاطبان خود برسانیم و انتظار می‏رود بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی از طریق فضای مجازی زمینه دسترسی ما را به فرآورده‎های خود فراهم آورد.

لیلی علی شعیب، هدف و تلاش جنگ نرم را ترویج الحاد (کفر) دانست و گفت: ما در نقطۀ صفر هستیم؛ بنابراین لازم است در حوزه باورهای اصیل اسلامی نظیر توحید پژوهش‌های اساسی صورت پذیرد و در معرض مردم جهان قرار گیرد؛ امروز شاهدیم که در برخی کشورهای اروپایی، نه اسلام و نه مسیحیت هیچ یک حاکم نیست و این به معنی آن است که بشر در رفتارش کاملاً آزاد است و هرچه بخواهد می‌تواند انجام دهد؛ بنابراین باید روی اصول و پایه‌های اصلی دین مبین اسلام کار کنیم و فضیلت‌ها و نیکی‌ها را به مردم بشناسانیم.

وی افزود: خطر فراگیر آن است که ما در گذشته تنها با آموزش اسلام به اهداف آموزشی و اعتقادی خود می‏رسیدیم؛ ولی در حال حاضر ما با حجم زیادی از شبهه‏ها و هجمه‏های فرهنگی- عمدتا‌ً از مجرای اینترنت- روبه رو هستیم و باید تلاش زیادی کنیم تا بتوانیم در گام اول این شبهه‏ها را بزداییم و سپس باورهای اصیل را منتقل کنیم.

استاد فلسفۀ اسلامی تصریح کرد: در حال حاضر لازم است دشمن و نوع کار او را به خوبی بشناسیم تا بتوانیم به درستی از عهدۀ مقابله برآییم و باید به فکر جذاب کردن متون واستفاده از ابزار جدید باشیم. پیشنهاد می‏کنم سایتی فعال شود تا بتوانیم به دانشجویان و دانش آموزانمان بگوییم می‏توانند با مراجعه به آن پاسخ پرسش‏های خود را به دست آورند.